Konsultacja


Spotkanie ze specjalistą trwa 60 min, niekiedy nie kończy się na jednej wizycie. Polega ono na przedstawieniu trudności, które skłoniły do podjęcia tego kroku. Omawia się aktualnie doświadczany problem.

Często w naszym życiu dzieje się tak, że sami do końca nie potrafimy powiedzieć, na czym polega problem, ale nieustannie wyczuwamy jego istnienie. Konsultacja skierowana jest do osób, które przeżywają ciężkie chwile, będące w trudnym momencie swojego życia, którzy szukają sposobu na jego rozwiązanie.

Zadaniem psychologa jest zidentyfikowanie trudności oraz podjęcie kroków do przedstawienia strategii mających na celu poradzenia sobie z sytuacją problemową oraz na zaplanowaniu najlepszej formy pomocy. Pozwoli Nam głębiej przyjrzeć się przeżywanym emocjom, naszej sytuacji życiowej i relacjom z innymi. Rozmowa z psychologiem ma charakter wywiadu, dostosowanego do danego pacjenta.

Konsultacja daje możliwość poznania specjalisty oraz sprawdzenie, czy zaproponowane dalsze spotkania wydają się zarówno psychologowi, jak i klientowi, właściwym sposobem.

Pod koniec konsultacji omówiony jest czas trwania terapii, jej zasad, celu. Konsultacja nie zobowiązuje nas do podjęcia terapii.

Czas trwania konsultacji: 60 min

Terapia

W naszej pracowni spotkania odbywają się na zasadzie klient-psycholog. Terapia polega na prowadzeniu rozmów z osobą, która doświadcza pewnych trudności bądź pragnie popracować nad wybranymi obszarami w swoim życiu.

Celem spotkań jest zmiana niechcianych, problemowych zachowań i przekonań. Psycholog porusza się w obszarze szkoły poznawczo behawioralnej, która skupia się na powyższych zagadnieniach. Podczas sesji psycholog pomaga klientowi uporać się z wykazywanymi trudnościami, spojrzeć na nie z nieco innej perspektywy. Skupia się na konkretnym problemie — pracujemy nad wybranym zachowaniem, trudnością. Terapia przewidziana jest na 10-12 spotkań.

Wykazuje zastosowanie w takich obszarach jak: sytuacje konfliktowe, budowania poczucia własnej wartości, depresja, utraty bliskiej osoby, różne trudności życiowe i wiele innych.

Czas trwania sesji terapii: 50 minut

Cennik znajduje się tutaj.