Warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców


O programie

Warsztaty skierowane są do rodziców/opiekunów dzieci i młodzieży. Przedstawiają pomysły radzenia sobie z trudnymi zachowaniami naszych pociech, tak powszechnymi w dzieciństwie i okresie dojrzewania.

To z czym, jako rodzice, często się spotykamy to brak wykonywania poleceń, próśb, agresywne reakcje, upór dziecka i wiele innych zachowań, które sprawiają nam wiele trudności.

Na naszych zajęciach będziemy również pracować nad nauką nowych umiejętności takich jak cierpliwość ( oczekiwanie na swoją kolej) czy powstrzymanie się przed wybuchem agresji.


Założenia

Bycie rodzicem to jedno z najbardziej odpowiedzialnych zadań jakie zostało nam powierzone. Jest ono o tyle trudne gdyż często nie jesteśmy do niego dobrze przygotowani. Pomimo wielkiej miłości do naszych pociech i rodzicielskiej "intuicji" nie zawsze da się rozwiązać każdą trudność, którą napotykamy w naszym życiu rodzinnym.


Metody prowadzenia

Warsztaty oparte są głownie na aktywnym uczestnictwie - pozwalają na doświadczenie omawianych sytuacji, wcielanie się w role dziecka i rodzica (odgrywanie scenek sytuacyjnych).


Organizacja
Zajęcia odbywają się raz w miesiącu w czasie 90 min w formie warsztatów, w grupach 6-8 osobowych.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres email biuro@poradniausmiech.com.pl lub pod numer telefonu 606-663-683

Pełen cennik znajduje się tutaj.

Warsztaty grupowe