Nowość

Depresja i zachowania ryzykowne u nastolatków

Celem szkolenia ma być przekazanie uczestnikom wiedzy, która ułatwi zrozumienie czym jest depresja, w jaki sposób można ja rozpoznać oraz jak zareagować kiedy istnieje podejrzenie depresji u nastolatka, a także jak dostrzegać inne negatywne zmiany u młodzieży jak myśli rezygnacyjne, samookaleczenia czy próby samobójcze.

Szczegóły

Trening umiejętności społecznych

dla dzieci 4-5 lat i 6-7 lat

Program treningowy przeznaczony jest dla dzieci w wieku 4-7 lat. Zajęcia grupowe skierowane są szczególnie do dzieci mających trudności w nawiązywaniu relacji z rówieśnikami, przestrzegania norm społecznych, a także do dzieci z rozpoznaniem zespołu Aspergera i ADHD.

Szczegóły

Trening umiejętności społecznych

dla 10-12 latków

Zajęcia mają na celu naukę kompetencji społecznych potrzebnych do konstruktywnego funkcjonowania w środowisku szkolnym oraz grupach rówieśniczych.

Dzięki bezpośrednim ćwiczeniom dzieci mogą nauczyć się jak reagować w sytuacjach stresowych, konfliktowych czy będąc pod presją ze strony rówieśników.

Szczegóły

Warsztaty umiejętności wychowawczych

dla rodziców

Warsztaty skierowane są do rodziców/opiekunów dzieci i młodzieży. Przedstawiają one pomysły i ćwiczenia pomagające w radzeniu sobie z trudnymi zachowaniami naszych pociech, tak powszechnymi w dzieciństwie i okresie dojrzewania.


Szczegóły