Marta Chmielewska

psycholog

Absolwentka WSFiZ (aktualnie Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej) 5letniego kierunku Psychologii ze specjalizacją kliniczną. Praktyki odbywała w ośrodku zamkniętym dla osób uzależnionych w Kazuniu.

Ukończyła szkolenie I stopnia Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, stale praktykując ją w żłobku i przedszkolu.

Posiada certyfikat ukończenia kursu terapii ręki, treningu umiejętności społecznych (TUS) oraz pomocy psychologiczno-pedagogicznej w przedszkolach, szkołach i placówkach. Ze względu na niepełnosprawność jednego ze swoich dzieci, umiejętności te wykorzystuje nie tylko w czasie pracy ale też w życiu codziennym.

Posiada doświadczenie w opiece i rozwoju osób z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym (MPD).

Otrzymała kwalifikacje opiekunki dziecięcej w specjalistycznej szkole.

Swoje doświadczenie zdobywała w przedszkolach, żłobkach oraz od przeszło 12 lat współpracując indywidualnie z rodzinami. Podczas spotkań stawia na akceptację, zaufanie, stworzenie bezpiecznej i wspierającej przestrzeni dla każdego.

Stosuje metody wychowania w bliskości. Jedną z technik, której używa jest Bajkoterapia, jako pomoc dzieciom w radzeniu sobie z trudnościami.

Pomaga uporządkować indywidualny system rodziny, ponieważ rozumie, że w obecnych czasach dzieci są często przebodźcowane, a w sferze wychowania świat wywiera na opiekunach ogromną presję.

Wspiera rodziców w procesach adaptacji, szczególnie w żłobku i przedszkolu. Pomaga poszerzyć horyzonty zrozumienia sfery emocjonalnej, intencjonalnej i zaspokojenia potrzeb, ukazując rodzicowi perspektywę dziecka.

Uosabia się z problemami i rozterkami rodziców dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolnym, ponieważ prywatnie jest mamą dwójki pociech w tym wieku.

Uważa, że świadomy rodzic, to spokojny rodzic, a co za tym idzie zrozumiane, zaopiekowane i szczęśliwe dziecko.