Nina Mocior

psychotraumatolog, specjalista ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, psychoterapeuta systemowy (w trakcie szkolenia)

Absolwentka Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych i Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. W 2019 ukończyła 120-godzinne Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie I stopnia organizowane przez Stowarzyszenie Niebieska Linia i od tej pory pracuje z osobami w kryzysie i rodzinami, głównie w organizacjach pozarządowych w Warszawie, pracującej z osobami z doświadczeniem migracji. W 2020 roku ukończyła studia Masters of Psychology and Neurology of Mental Health na Wydziale Psychiatrii i Neurologii King’s College London w Wielkiej Brytanii. W 2021 roku ukończyła studia podyplomowe na kierunku Psychotraumatologia z uzyskaniem tytuły zawodowego psychotraumatologa nr 229910. W 2022 ukończyła Studium Terapii i Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach (TSR).

Od początku swojej kariery zawodowej pracuje w organizacjach pozarządowych w Polsce oraz organizacjach humanitarnych pracujących za granicą. Pracowała między innymi w Rwandzie, Somalii, Sudanie Południowym, Iraku, Jordanii, Syrii, Jemenie. Jej pasje zawodowe są związane z sektorem zdrowia i wsparcia psychospołecznego, a także przeciwdziałaniem przemocy ze względu na płeć i związanej z konfliktami zbrojnymi.

W latach 2020-2023 współtworzyła i nadzorowała program Pomocy Psychospołecznej Pajacyk Polskiej Akcji Humanitarnej. Od eskalacji wojny w Ukrainie w lutym 2022 szkoliła i wspierała osoby dotknięte kryzysem i zespoły wspierające osoby z doświadczeniem migracji, prowadziła szkolenia z ramienia UNHCR, WHO i International Medical Corps (IMC). Prowadziła szkolenia z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz pierwszej pomocy psychologicznej. Obecnie sprawuje nadzór nad programami pomocy humanitarnej i rozwojowej poza Polską, w tym również w obszarze zdrowia psychicznego.

Od września 2023 r rozpoczęła całościowe 4 - letnie szkolenie psychoterapeutyczne w Szkole Psychoterapii DIALOG opartej na podejściu integracyjno – systemowym. Dotychczasowe doświadczenie zdobywała pracując w organizacjach pozarządowych organizujących wsparcie dla osób doświadczonych kryzysem, między innymi trudną sytuacją w rodzinie i przemocą domową. Jej specjalizacją jest praca z rodzinami i związkami mieszanymi oraz migranckimi, osobami w kryzysie migracyjnym i adaptacyjnym.

Posługuje się biegle językiem angielskim i perskim.