Treningu Regulacji Emocji
z elementami Treningu Umiejętności Społecznych
dla dzieci w wieku przedszkolnym 4-6 lat i wczesnoszkolnym 7-9 lat


TRE – Trening Regulacji Emocji obejmuje psychoedukację (skąd się biorą emocje, gdzie je odczuwamy oraz jak je wyrażamy, sposoby radzenia sobie z trudnymi emocjami) oraz ćwiczenia związane z rozpoznawaniem, nazywaniem oraz umiejętnością werbalizowania swoich stanów emocjonalnych. Dzieci w bezpiecznym środowisku uczą się identyfikować swoje emocje oraz o nich mówić. Na zajęciach ćwiczone są także różne techniki związane z odczytywaniem swoich stanów emocjonalnych w ciele jak i znajdowaniem właściwych dla dziecka sposobów samoregulacyjnych w oparciu o relaksację - wizualizację, maindfulness, progresywną relaksację mięśni, techniki oddechowe i wiele innych.


TUS - Trening Umiejętności Społecznych to forma pracy z grupą ukierunkowana na uczenie się przez dzieci efektywnych sposobów funkcjonowania społecznego. W trakcie spotkań wspierane są kompetencje społeczne dzieci z różnymi trudnościami. Wykorzystuje proces uczenia się, modelowania, odgrywania ról oraz generalizacji. Pomaga dzieciom w każdym wieku w wypracowaniu strategii radzenia sobie z codziennymi sytuacjami.


Celem zajęć jest:
  • praca nad przestrzeganiem zasad
  • praca nad rozpoznawaniem emocji i potrzeb
  • umiejętność radzenia sobie z trudnymi emocjami w sposób akceptowalny społecznie
  • sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach
  • nauka zachowań społecznie akceptowanych
  • sposoby radzenia sobie z rozwiązywaniem konfliktów
  • nabywanie umiejętności komunikacyjnych
  • nabywanie umiejętności pracy w grupie

Zajęcia grupowe przeznaczone są dla dzieci, które mają trudności w relacjach społecznych zarówno z rówieśnikami, jak i z dorosłymi oraz dla dzieci, które mają trudność w zakresie radzenia sobie z emocjami.Zajęcia prowadzone będą w oparciu o metody zabawowe, aby stworzyć dziecku przestrzeń do bezpiecznego nabywania umiejętności.

Program zajęć obejmuje Trening Regulacji Emocji z elementami TUS w okresie od 6 lutego 2024 do połowy czerwca 2024 czyli 17 spotkań z wyłączeniem świąt i dni wolnych.

Minimalna ilość dzieci niezbędna do powstania grupy to 4 dzieci.

Przed zajęciami obowiązuje konsultacja z psychologiem (koszt 200 zł) w celu poznania dziecka oraz jego trudności (ewentualnej dokumentacji) a także przydzielenia do odpowiedniej grupy.

Zajęcia odbywają się we wtorki (godz 16:00 oraz czwartki godz 18:00 i 19:00)

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, od dnia 6 lutego w cyklu cotygodniowym.

Czas trwania: 50 minut

Koszt: 100zł za jedne zajęcia za dziecko, kwota nie jest pomniejsza w przypadku nieobecności dziecka na zajęciach.

Opłatę za zajęcia wnosimy za cały cykl 1700 zł lub w dwóch ratach po 850 zł (pierwsza rata do 30 stycznia a ostatnia rata do 5 maja)

Zajęcia będą tworzone w oparciu o program TUS Bricks&Play (wykorzystujący w pracy z dziećmi klocki Lego), a dodatkowo wykorzystywane będą elementy Dramy, Mindfulness, Self - compassion, bajkoterapii, wizualizacji i relaksacji, pracy z ciałem.


Prowadzący
Agnieszka Rodek - Psycholog, Pedagog specjalny, Terapeuta Integracji Sensorycznej, Trener TUS i TRE

Zapisy

Nabór trwa do wyczerpania miejsc . Liczy się kolejność zgłoszeń oraz spotkanie kwalifikacyjne (50-60 min) – konsultacja z rodzicami/rodzicem i dzieckiem.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres email biuro@poradniausmiech.com.pl lub pod numer telefonu 606-663-683

Zajęcia odbywają się w Poradni Psychologicznej "Uśmiech" przy ulicy Twardowska 3 - Warszawa Bielany