Marta Chrościcka

Psycholog, Diagnostka kliniczna, Terapeutka rodzinna

Absolwentka psychologii społecznej Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Uzyskała specjalizację w Diagnozie psychologicznej w praktyce klinicznej. Obecnie psychoterapeutka rodzinna w trakcie szkolenia.

Współpracuje z pięcioma przedszkolami jako psycholog wspierający. Prowadzi obserwacje dzieci w grupie. Wspiera je w procesie adaptacji, w trudnościach rozwojowych. Superwizuje również kadry wychowawców w placówkach przedszkolnych. W Poradni Psychologicznej "Uśmiech" udziela wsparcia dzieciom i rodzicom. Pracuje w nurcie Rodzicielstwa Bliskości i Porozumienia Bez Przemocy - podstawowym narzędziem pracy jest zatem uważność na potrzeby, uczucia i zasoby każdego członka rodziny. Uważa, że bliska, bezpieczna relacja rodzica z dzieckiem jest przysłowiową "skrzynką z narzędziami" do radzenia sobie z trudnościami dla całej rodziny.

Prowadzi warsztaty dla dzieci w szkołach podstawowych z zakresu zapobiegania przemocy, integracji grupy oraz technik uczenia się.

Pracowała z dziećmi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu w ośrodku terapeutycznym z oddziałem przedszkolnym Promitis, oraz ich rodzinami.

Konsultant do spraw rozwoju dzieci dla polskiej marki zabawek edukacyjnych.

Konsultacji udziela również w języku angielskim.

Uzyskała:

  • Certyfikat Rodziecielstwa Bliskości dla specjalistów (pod okiem Agnieszki Stein)
  • Certyfikat Bajkoterapeutki klinicznej
  • Ukończyła miedzy innymi warsztaty/szkolenia z zakresu:
    • Neurologicznych podstaw zachowania dzieci
    • Zabawy jako forma terapii
    • Pracy z dziećmi agresywnymi

Prywatnie mama dziewięciolatka i pięcioletnich bliźniaków, które na codzień są źródłem radości, ale również przypominają, jak trudną rolą jest bycie rodzicem.